Júnový Tulipán – tak predsa

Levandule, pamajorán, dúška, šalvia, paźítka – prudko zavoňali, keď sa veľká skupina dobrovoľníkov zo spoločnosti Deloitte Slovensko s vervou pustila do spustnutého pásu čuchovo a hmatovo identifikovatelných rastlín Záhonu pre nevidiacich pred ZŠ pre zrakovopostihnutých v Bratislave.
Skupina manažerov vyšla po prvý raz z domácich ofisov, kde boli viac ako rok zavretí na počítačoch a tešila sa, že konečne spolu a na vzduchu a v pohybe. A že pre postihnutých – 11. jún 2021.
 
Rastliny a rovnako tak deti tu v škole, prečkali rok bez našej opatery. Ak nepočítame opateru online, keď deti kreslili “na diaľku”.
 
Do obeda záhon stihli šikovní manažeri príkladne vyplieť, rastlinky dosadené, skalka obnovená, braillove tabuľky opravené – záhon ako zo škatuľky.
 
A hneď nato – presne podľa programu – vyšli pred školu v sprievode vychovávateľov skupinky detí s bielymi paličkami. Také ako rastlinky – vyrastené, iné – na nepoznanie iné.
 
Zvítali sme sa po roku dlhými objatiami, čo prinášali úľavu. A potom celú ohromnú radosť z prvej veľkej akcie dalo vyše 45 veľkých, maličkých, nevidiacich, či takmer nevidiacich detí do nadšeného tanca a ohlušujúceho bubnovania, až dunelo celé Líščie údolie. S ich milovaným africkým kamarátom Thierrym bubnovali a ujúkali ako v Afrike. O dušu spasenú. 
 
Áno, tu v tulipáne je to o duši. Veď o čom inom, keď bariéry sú tu privysoké. To nebo, čo horko ťažko vidia či vôbec nevidia  – vytancujú, rukami ho vytrieskajú na bubnoch a tak na chvíľu odletia vysoko a odľahčia svojím ťažkostiam.
Júnový tulipán po dvoch rokoch nútenej odmlky – bol rovnako pre deti, manažerov z nadnárodných ofisov, učiteľov, vychovávateľov ako aj pre organizátorov – horúci, radostný a jedinečný.