Biely tulipán s Mikulášom čiernej pleti

Hudobník, maliar, herec a darca šťastia Thierry Ebam zavítal v mikulášskom prestrojení na tradičné vianočné podujatie Biely tulipán. 

Tak ako na jeseň na Septembrom tulipáne počas Divadelnej Nitry alebo na jar na Májovom tulipáne, aj teraz v zime sa už po desiaty rok v Klube Darujem ti tulipán v Bratislave stretli 5. decembra deti zrakovo postihnuté z Bratislavy, deti vidiace a deti irackých azylantov z Nitry. Spolu ich bolo tentoraz až 55.   

„Je to naozajstný príklad integrácie. Deti nevidiace učili vidiace Braillovu abecedu, iracké deti ukazovali svoje písmo a písanie sprava doľava, rozprávali svoje príbehy o tisíce kilometrov vzdialenom domove. A napokon tieto zážitky z rozhovorov kreslili, s Thierrym si schuti zabubnovali a z ich úst znela aj Tichá noc a pre nás úplne neznáme iracké piesne o Ježiškovi. Keď sa zotmelo, prišiel s darčekmi nezvyčajný Mikuláš čiernej pleti,“ opísala udalosti dňa akademická sochárka Elena Kárová, ktorá od roku 2009 celoročne vedie projekt Darujem ti tulipán.

Spolu s deťmi oslávili organizátori, pedagógovia a dobrovoľníci z Deloitte aj novo vytlačenú vianočnú pohľadnicu 12 šťastných rybičiek, ktorú nakreslili deti z integračného projektu pre spoločnosť Deloitte Slovensko a ktorá obletí predvianočný svet. 

Na projekte Darujem ti tulipán 2017 sa v rámci spolupráce s Asociáciou Divadelná Nitra podieľali: ZŠI pre slabozrakých a nevidiacich Bratislava, ZŠ kniežaťa Pribinu Nitra, OZ Pokoj a dobro Nitra, OZ Vagus, CK Fantázia.

Projekt podporili: Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky, Mesto Bratislava a Deloitte Slovensko.